Volejbalová mestská liga

11. Ročník - 2015

VYHODNOTENIE XI. ROČNÍKA MESTSKEJ LIGY VO VOLEJBALE
PUTOVNÝ POHÁR RIADITEĽA CVČ

Dňa 31.01.2015 sa v telocvični na SOŠ A. W. odohrali turnaje o umiestnenie XI. ročníka mestskej ligy vo volejbale. Zmenou oproti minulým ročníkom bolo, že na ihrisku musela byť žena. V čase od 09.00 hod. sa začal turnaj v skupine o 4. až 6. miesto. Tieto zápasy sa hrali na dva víťazné sety.

Výsledky :

PSS a. s. : RUTHENIA TEAM 2:0 ( 25:16, 25:12 )

Domáci boli počas celého zápasu lepším družstvom, potvrdilo rolu favorita a nováčikovi ligy  nedali žiadnu šancu. Zaujímavosťou tohto zápasu bolo, že sa proti sebe stretli otec a dcéra. Kým Viktor Petrík hájil farby domácich, v družstve hostí sa predstavila jeho dcéra Viktória.

RUTHENIA TEAM : MESTO 0:2 ( 20:25, 16:25 )

V tomto zápase sa stretli celky, ktoré po základnej časti skončili na posledných miestach. Hostia boli lepším družstvom a pomerne hladko zvíťazili.

MESTO : PSS a. s. 0:2 ( 19:25, 20:25 )

Domáci sa snažili odplatiť hosťom hladkú prehru v základnej časti. Ich výkon bol podstatne lepší, ale na skúsených hostí to nestačilo. Družstvo PSS a. s. zaslúžene zvíťazilo.

Konečná tabuľka skupiny o 4. – 6. miesto. :
1. PSS a. s. 2 2 0 4:0 4b.
2. MESTO 2 1 1 2:2 3b.
3. RUTHENIA TEAM 2 0 2 0:4 2b.

Od 13.00 hod. sa začali boje finálovej skupiny, v ktorej sa streli celky, ktoré po základnej časti skončili na 1. až 3. mieste. Stretnutia sa hrali na tri víťazné sety.

SOŠ A. W. : TJ SOKOL VYDRAŇ 0 : 3 ( 18:25, 20:25, 13:25 )

Favoritom tohto duelu boli domáci, ktorý v základnej časti neprehrali ani jeden zápas. Opak bol pravdou. Zodpovednosť im zväzovala ruky a nohy, pôsobili ustráchané čo skúsený hostia dokonale využili a hladko dotiahli zápas do víťazného konca. Iba v druhý sete bol vyrovnaný, ale hráči SOŠ A. W. nezvládli koncovku setu.

TJ SOKOL VYDRAŇ : GYMNÁZIUM 3 : 2 ( 20:25, 25:23, 25:19, 21:25,17:15 )

Ozdobou celej ligy bolo práve toto stretnutie v ktorom sa stretli minuloročný finalisti. Hráči Sokola mali o motiváciu naviac, nakoľko v základnej časti podľahli hosťom. V prvom sete bolo cítiť na domácich, že majú za sebou zápas. Gymnazisti mali lepší pohyb, hrali uvoľnenejšie a dotiahli set do víťazného konca. V druhom sete sa rozhodovalo v koncovke. Tu sa ukázala väčšia skúsenosť na strane domácich. V treťom sete dominovali domáci. Boli počas celého setu lepší, kontrolovali priebeh a hladko zvíťazili. V štvrtom sete v tomto zápase a v siedmom hráčov Sokola sa prejavila únava. Bolo badať na ich pohybe, že už sú unavený, čo mladíci využili. Zvládli lepšie koncovku setu. V tajbrejku si ani jedno družstvo nevytvorili viac ako trojbodový náskok. Za stavu 13 : 13 smeč domáceho Dávida Suchého skončil mimo ihriska. Rozhodca prisúdil bod hosťom. Blokár a zároveň kapitán Gymnázia sa priznal, že loptu tečoval. Rozhodca zmenil svoje rozhodnutie a priznal bod Vydrančanom. Za toto gesto si Peter Gič vyslúžil aplauz nie len od hráčov domácich, ale aj od zaplnenej tribúny. Aj keď to nebol rozhodujúci bod v zápase, zaslúži si uznanie. Posledná lopta po smeči hráča hostí skončila v aute. Nastala obrovská radosť v družstva Sokola, pretože sa stali víťazmi ligy.

GYMNÁZIUM : SOŠ A. W. 3 : 1 ( 25:16, 21:25, 25:20, 25:20 )

V stretnutí o 2. Miesto si to rozdali družstva, ktoré po základnej časti skončili na prvých dvoch miestach. Prvý set bol  v réžii domácich. V druhom sete sa karta obrátila. Získali ho hráči hostí. V ostatných dvoch setoch ktoré skončili rovnako sa tešili hráči Gymnázia a obsadili celkovo druhé miesto. Víťazí základnej časti sa museli uspokojiť iba s tretím miestom. Tak ako v prvom stretnutí nastúpili proti sebe otec a dcéra,  v poslednom zápase nastala opačná situácia. V drese SOŠ A. W. nastúpila Mgr.Miroslava Gičová a na druhej strane syn Peter Gič.

6. RUTHENIA TEAM

Po skončení športovej časti sa všetci presunuli do Eurohotela, kde nasledovalo slávnostné vyhodnotenie. Slova sa ujal hlavný organizátor ligy Víťazoslav Lukačik. V prvom rade sa poďakoval vedeniu školy SOŠ A. W. za vytvorené podmienky pri realizácií dlhodobej súťaže. Mestu za sponzorskú výpomoc, hráčom za prístup a rozhodcovi Mgr.Džizgovi Jaroslavovi. Každé družstvo si domov odnieslo diplom. Celky umiestnené na prvých troch miestach si odniesli športové trofeje. Tak isto boli vyhodnotení aj najlepší jednotlivci, ktorých vyberali zástupcovia všetkých družstiev. Vzhľadom k tomu, že družstvo TJ SOKOL VYDRAŇ zvíťazilo tretí krát v rade odniesli si Putovný pohár do osobného vlastníctva. Diplomy a ceny pre účastníkov ligy odovzdávali Mgr. Milan Bajaj ( prednosta okresného úradu ) a Tatiana Polohová ( riaditeľka Centra voľného času ).

Najlepší jednotlivci :

SMEČIAR: Dávid SUCHÝ TJ SOKOL VYDRAŇ
NAHRÁVAČ: Miroslava GIČOVÁ SOŠ A. W.
NAJVŠESTRANNEJŠÍ: Miroslav VOJNÍK SOŠ A. W.

Víťazné družstvo tvorili: Peter PANČURA, Peter ŠIŠMIŠ, Pavel BAKAJSA, Ľubomír HNATKO, Michal PUKÁČ, Marek VOROBEĽ, Dávid SUCHÝ, Alexandra HNATKOVÁ, Michaela ŽUMAROVÁ

Nasledovala večera, po ktorej sa všetci zabávali, debatovali. Hlavnou témou bol volejbal. Všetci sa už teraz tešia na XII. ročník, ktorý sa začne v novembri.

Spracoval : Víťazoslav Lukačik